Taравари: Многу сакам противкандидат да ми биде Али Ахмети

„Многу сакам господинот Али Ахмети со мене да го трча овој политички натпревар“, рече Таравари во емисијата Политика на телевизијата Глоби.

Неговата изјава доаѓа по синоќешното ширење на шпекулацијата дека откако Таравари и официјално соопшти дека ќе се кандидира, во ДУИ се разговара Ахмети да биде кандидат на ДУИ. Денеска од ДУИ молк, а меѓу политичарите се смета дека станува збор за пробна вест раширена преку портали за кои се тврди дека се под контрола и се финансиски поддржани од ДУИ преку високиот функционер Артан Груби.

16.02.2024 - 20:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега