Тажна вест: Почина омилениот ТВ презентер во Македонија

 

Повеќе македонски портали денеска објавија дека починал познатиот телевизиски презентер Трајче Андонов.

Омилениот „дедо Трајко“ долго време беше заштитно лице на временската прогноза на „Сител“.

Нека почива во мир.

04.08.2022 - 13:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега