Тешка сообраќајка кај Штип, загина возач

 

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи денес на експресниот пат Штип-Кочани во близина на клучката кај Крупиште.

Од СВР Штип информираа дека се судриле две товарни возила со беровски и скопски регистерски таблички, а на лице место починал 62 годишен возач од Велес.

Сообраќајот е во прекин.

 

29.05.2023 - 15:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега