Тешко повреден 57-годишник во сообраќајка во Битола

На 18.05.2024 во 01.00 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„8 Септември“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел“ со битолски регистарски ознаки, управувано од З.Г.(54) од с.Долно Српци, битолско и патничко возило „хјундаи“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Б.К.(57) од  Битола,соопшти МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Б.К., констатирани во Клиничка болница Битола. Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Битола. 

18.05.2024 - 13:02

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега