Тој е негов наследник, а малкумина го знаат – синот на Аки Рахимовски ги следи стапките на својот татко

Пејачот Аки Рахимовски почина денеска, а тажната вест ја сподели групата „Парни Ваљак“ на својот Фејсбук профил.

Тие во објавата наведуваат дека тој засекогаш заспал нивниот пејач кој остави голем траг во музичкиот свет.

Малкумина кој знаат дека неговиот син исто така се занимава со музика.

 

Кристијан Рахимовски веќе со децении се занимава со музика, а некој негови песни се многу познати во регионот, но како што во една своја прилика изјавил, се уште не го освоил српскиот пазар како тоа што го направиле неговите колеги од Хрватска.

По се изгледа дека легендарниот пејач има свој наследник во иднина, како генетски така и пејачки.

22.01.2022 - 14:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега