ТОП 5 победници на локалните избори - овие градоначалници победија со најголема разлика

34 општини градоначалници добија уште во првиот круг, а во 46 граѓаните во втор круг ќе изберат кој ќе ја води нивната општина.

Ова се ТОП 5 победници во првиот круг:

КАВАДАРЦИ ● Митко Јанчев - 10.515

 

АЕРОДРОМ ● Тимчо Мицунски - 9.894

 

ГАЗИ БАБА ● Боби Стефковски - 9.106

 

САРАЈ ● Блерим Беџети 8.184

 

СКОПЈЕ ● Данела Арсовска - 7.805

18.10.2021 - 19:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега