Трагедија: Почина учесник на маратонот во Лондон

Еден од учесниците на маратонот во Лондон почина откако колабираше за време на трката, соопштија организаторите.

Идентитетот на атлетичарот засега не се открива, но организаторите соопштија дека станува збор за 36-годишен маж.

Мажот колабирал на 38. километар од трката, по што добил медицинска помош, но сепак починал во болница.

03.10.2022 - 21:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега