Трамп: Не се борам за себе, се борам за 74 милиони луѓе кои гласаа за мене

Трамп од гувернерот на Џорџија побарал итна реакција во врска со проверките на гласачките ливчиња во таа сојузна дражва, наведувајќи дека тој тоа може лесно да го направи.

Претседателот на САД, Доналд Трамп, на својот профил на Твитер објавил дека не се бори за себе, туку за милионите луѓе кои гласале за него, сугерирајќи дека не се откажува од обидот да ја докаже изборната кражба на претседателските избори на 3-ти ноември на кои, според официјалните резултати, изгубил од демократскиот кандидат Џо Бајден. 

 

"Не се борам за себе, се борам за 74 милиони луѓе кои гласаа за мене", напишал Трамп.

 

Трамп од гувернерот на Џорџија побарал итна реакција во врска со проверките на гласачките ливчиња во таа сојузна дражва, наведувајќи дека тој тоа може лесно да го направи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.11.2020 - 23:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега