Три хороскопски знаци кои оваа недела ќе ја паметат по магични настани

„Забава“ на небо оваа недела! Месечината тројка Венера, Венера трино Јупитер, Марс во Близнаци, Месечината влегува во Близнаците…

Астролошки гледано, оваа недела ќе биде полна со интересни и предизвикувачки пресврти, а трите знаци од Зодијакот ќе ја паметат по големиот наплив на енергија и убавите моменти на полето на работата, емоциите и здравјето.

Овен
Пред вас е недела која бара да покажете и храброст и интелигенција на дело. Ви се допаѓа кога некој или нешто ве принудува да ја погледнете ситуацијата од сите агли и да ја пронајдете вистинската од која ќе дејствувате и ќе покажете колку навистина сте моќни и способни. Оваа недела сè ќе ви успее – и на работа, во љубовта и во семејните и пријателските односи. Луѓето околу вас ќе бидат воодушевени од вашата енергија и способност да им го разубавите животот. Ова е и време кога треба да поставите цврсти темели во бизнисот кој досега го гледавте како хоби – ќе ви се исплати повеќе отколку што можете да замислите!

Бик
Нема да дозволите ништо да ве спречи да ги постигнете целите што сте ги поставиле. Можеби во последно време не ви оди најдобро, особено емотивно и здравствено, но оваа недела сè конечно се менува. Ќе бидете забавни, духовити и луцидни, а таквото однесување ќе делува како магнет за луѓето од спротивниот пол. Обрнете внимание на луѓето со кои сте разделени во години – можеби меѓу нив се крие некој со кој би можеле да постигнете неочекувано добра и квалитетна врска. Дали таа ќе биде емотивна или пријателска ќе зависи само од вас. На крилјата на убавите емоции и здравствените проблеми ќе ги чувствувате помалку.

Девица
По долго размислување и испрашување, конечно се чувствувате подготвени да зачекорите во новото животно поглавје. Расположението ќе ве напушти и ќе почувствувате наплив на енергија да промените се што не ве прави среќна личност. Многумина ќе бидат изненадени од ваквиот расплет на настаните, а некои ќе ги исплаши одлучноста што ќе ја покаже Девицата, особено на деловен план. Не дозволувајте да ве поколеба, туку само продолжете во насоката што ја започнавте – ѕвездите ќе ве поддржат повторно да ја добиете позицијата во деловното опкружување што ја заслужувате. А љубовта… Па и таа „се врти“ околу вас, само треба да внимавате на личноста со која сте почнале почесто да се среќавате во последно време.

15.08.2022 - 22:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега