Убиецот од Цетиње пред 15 дена нападнал сосед и му искршил сè во домот

Вук Бориловиќ вчера на Цетиње уби 11 луѓе, а повреди шест, по што беше ликвидиран од негов сограѓанин Н.К.

Еден од полицајците го погодил напаѓачот, но Н.К. успеал да го елиминира и да запре уште поголема трагедија.

Српски „Курир“ објави дека Бориловиќ пред 15 дена влегол кај сосед и му искршил сè во домот, а наводно тој требало да заврши во Психијатриска болница поради проблеми кои ги имал во последно време.

13.08.2022 - 10:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега