Ветрот бутна фасада во Скопје (ФОТО)

Силниот ветер кој попладнево дува во Скопје бутна дел од фасадата на зграда во Центар.

Фасадата паднала на паркингот, но за среќа во моментот бил празен и во инцидентот нема повредени.

Станува збор за зграда која е стара само 5 години.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.07.2020 - 19:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега