ВИДЕО: Бугарија од контра поведе во Скопје

Само пет минути по почетокот на второто полувреме Бугарија поведе во Скопје против Македонија. Водството дојде по контра, а голот го постигна Кирил Десподов.

Македонија од 15 минута игра со играч помалку отккао директен црвен картон заработи десниот бек Тодор Тодороски.

 

26.09.2022 - 22:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега