ВИДЕО: Црногорски ракометар ги плукна македонските навивачи

Ракометарот на црногорската ракометна репрезентација направи срамен потег.

Тој им се доближи на македонските навивачи и ги плукна, по што мораше да реагира и обезбедувањето.

Инаку, македонската ракометна репрезентација беше поразена од Црна Гора со 28:24 во вториот натпревар на Европското првенство во Дебрецен. 

 

15.01.2022 - 22:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега