(ВИДЕО) Драматична снимка по дојавите за бомби: Патниците се симнуваат од авион на тобоган на белградскиот аеродром

Вечерва околу 19 часот и 15 минути на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ добиена е дојава за поставена бомба. Аеродромот во моментов е затворен, а последниот авион тргнал во 18:45 часот. Сите закажани летови потоа се одложени.

Се појави видео од евакуацијата на патниците, на кое се гледаат патници во паника како се спуштаат по тобоган.

Како што неофицијално дознава Танјуг, пилотот  добил дојава за бомба, по што повикал полиција, бидејќи на еден од патниците му се чинело сомнително.

Сите патници се евакуирани.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by 192.RS (@192_rs)

29.02.2024 - 22:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега