(ВИДЕО) Новинар го стави бугарскиот пратеник во незгодно: Македонец сте или не сте?

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов на денешното отворање на културниот-информативниот бугарски центар во Скопје кажа дека Македонија е „втора бугарска држава“.

Костадинов кажа дека во Македонија и Бугарија живее ист народ со ист јазик, по што еден новинар го стави во незгодно.

„Значи може да кажам дека вие сте Македонец?“, по што пратеникот замолче неколку секунди пред да одговори дека за него немало врска дали ќе каже некој дали е Македонец или Бугарин.

25.11.2022 - 19:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега