(ВИДЕО) Тито знаел што сака: Објавена снимка од вилата која се продаде за 50 милиони долари

Вилата на Јосип Броз Тито беше продадена за 50 милиони евра, а истата се наоѓа на 854 Петта авенија во Менхетен, додека купувачот е од Лондон.

Палатата е изградена во 1903 година, а во 1969 година била прогласена за индивидуално обележје во Њујорк.

Вилата има 32 големи соби и 12 бањи распоредени на девет нивоа, а во продолжение на видеото може да се погледне како изгледа.

29.09.2022 - 22:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега