ВИДЕО: „Вие сте стока“ – наставничка вика по учениците во скопско основно училиште

Наставничка од скопско основно училиште со викање и навреди се обидувала да спречи ученици да излегуваат во ходникот и да одат во други училници, објави „А1он“.

На објавената снимка се гледа како наставничката со висок тон им се обраќа на учениците.

-Одма да пренесете дома, значи вие сте стока. Да не ве видам во таа училница уште еднаш. Заборавете да ве видам во ходник. Срамота. Секоја чест на тие што си седите одговорно внатре ама оваа стокава ќе ви донесе нешто, им вели наставничката.

22.09.2021 - 18:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега