Во возилото на осомничените пронајдени повеќе од 500 траги! Нови информации од истрагата за убиството на Данка


Откако за прв пат се јавија родителите на Данка Илиќ (2), беше откриено дека досега се пријавени 400 индиции кои биле пронајдени во службеното возило на ЈКП Водовод, за кое постои сомневање дека го користел осомничениот С.Ј. (50) и Д.Д. (50) при извршување на кривично дело. Според неофицијални информации, повеќе траги од автомобилот ќе бидат пријавени во наредните денови, пренесе мондо.рс.

„Од внатрешноста на службениот автомобил на ЈКП „Водовод“ во Бор се подигнати над 500 траги, 400 се веќе прегледани, а уште 100 треба да се прегледаат во наредните денови. Испитани се и траги од надворешната страна на автомобилот. вели извор запознаен со истрагата.

Мајката на осомничениот Д.Д. таа денеска беше сослушана во Вишото јавно обвинителство во Зајечар. Таа го искористи своето законско право да не сведочи како најблиска роднина на осомничените.

Обвинителството денеска сослуша уште двајца сведоци, а за среда се планирани уште неколку. Тие се претежно пријатели, колеги и познаници, но и семејството на осомничениот С.Ј.

16.04.2024 - 21:04

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега