Вучиќ од Париз: Kонечно паднаа сите маски

Ќе му порачам на народот на не се секира, добар дел од хулиганите ќе биде уапсен, ќе мора да одговараат за своите злодела и во тоа нема никаков сомнеж. Мислам дека конечно паднаа сите маски, можете да го замајувате некого секој ден, но потоа го гледаме вистинското лице. Кога дојде до меѓусебна пресметка тој кој забоде некого и побегна кај полицијата и побара помош, тоа се сите оние кои напаѓаа полицајци.

Ова вечерва во Париз го истакна српскиот претседател Александар Вучиќ, додавајќи дека тие се уапсени и пружена им е медицинска помош

-Полицијата се тргна веќе три дена, дочекаа можност, ја урнаа оградата, фрлаат камења, факели, а полицијата едвај и да стои до влезот во Собранието, реагираа дури кога дојдоа до вратата, вели Вучиќ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.07.2020 - 23:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега