Вучиќ по победата на изборите: Победивме страшно убедливо со над 2 милиона гласа

Претседателот на Србската народна странка, Александар Вучиќ се обрати до јавноста од штабот на партијата после убедливата победа на изборите.

СНС освои над 62,5 отсто од гласовите.

-Во политиката сум долго, но ваков момент никогаш не сум доживеал. Вечерва ја добивме најголемата доверба од граѓаните во услови кога е тоа неверојатно. Добивме повеќе од 2 милиона гласа. Победивме страшно убедливо и таму каде никогаш не сме победувале. Победивме од Чикаго до Виена, Москва, со дури 57 отсто, а во Сочи со неверојатни 95 отсто - рекол Вучиќ, додека ракоплескањето од присутните не престанувало.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.06.2020 - 08:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега