Зеленски: Украина ќе освои повеќе области во Донбас

Украинскиот претседател Володимир Зеленски кажа дека украинските воени сили ќе освојат повеќе делови во источниот регион Донбас.

Москва објави дека ги повлекла своите војници од украинскиот град Лиман, а Украина тоа го смета за голем политички неуспех на Владимир Путин.

„Русија направи фарса во Донбас. За една недела украинските знамиња се зголемија, а за уште една недела ќе ги има повеќе. Украина ќе си го врати своето“, кажа Зеленски.

02.10.2022 - 12:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега