Земјотрес ја погоди Црна Гора

Земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди Црна Гора, јавува ЕМСЦ.

Земјотресот е регистриран на 78 километри од Подгорица.

Земјотресот е регистриран на длабочина од 9 километри.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

14.06.2024 - 17:49

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега