Денес сончево време, утре локален дожд

 

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец, во западните делови повремено ќе засилува.

Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 12, а максималната ќе достигне од 17 до 24 степени. Во Скопје, времето ќе биде сончево со умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 9, а максималната ќе достигне до 20 степени. Во недела во западните делови ќе има краткотраен локален дожд.

Потоа следува период на стабилно време, ноќите ќе бидат студени, дневната температура до понеделник ќе биде во опаѓање, а потоа во благ пораст, информираат од УХМР.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.10.2020 - 10:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега