Дневен хороскоп: Еден знак ќе има проблеми со коските

ОВЕН

Работа: Се појавува изненадувачки трошок кој ви го расипува расположението.

Љубов: Ова поле е одлично прикажано, па се полните со позитивна енергија благодарение на партнерот.

Здравје: Коските се чувствителни.

БИК

Работа: Областа околу комуникациите е лошо прикажана. Со колегите не успевате да најдете заеднички јазик.

Љубов: На полето љубов слична ситуација – ниту се јавувате на партнерот, ниту тој ве бара вас.

Здравје: Нервите се проблематични.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Свесни сте дека треба да го менувате системот на работа.

Љубов: Поради некои површно донесени одлуки, сега стагнирате на поединечни работни проекти.

Здравје: Внимавајте на моториката.

РАК

Работа: Пробувате своите идеи да ги приближите на соработниците, но наоѓате на неодобрување.

Љубов: Емотивно празни останувате дома и водите долги разговори со пријатели.

Здравје: Физички сте мрзеливи и планирате тоа да го промените.

ЛАВ

Работа: Заедно со колегите правите нов работен план, затоа што стариот се покажал како неостварен.

Љубов: Оставате нејасен впечаток кај симпатијата.

Здравје: Свесни сте дека кондицијата ви е никаква и планирате нешто да направите.

ДЕВИЦА

Работа: Пробувате самостојно да ги решите проблемите без консултации со колегите што не ви оди многу од рака.

Љубов: Размислувате што да му кажете на партнерот. Полека подготвувате проштален говор.

Здравје: Напнатоста ја решавате со топла бања.

ВАГА

Работата: Работата не се одвива со онаа брзина со која сакате, и тоа ве загрижува.

Љубов: Партнерот има впечаток дека е центар на вашиот универзум и малку претерувате.

Здравје: Дишните органи се чувствителни.

ШКОРПИЈА

Работа: Работниот ден го минувате во грч. Пробувате ад ги решите насобраните проблеми, но не ви оди од рака.

Љубов: Комуникацијата со партнерот ја сметате непотребо динамична.

Здравје: Нема промени.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Енергични сте и реализација на работните планови се одвива баш како што сте очекувале.

Љубов: Партнерот не е задоволен, и мисли дека го избегнувате.

Здравје: Кога се жените во прашање, време е за редовна контрола кај гинеколог.

ЈАРЕЦ

Работа: Некој пат кој е планиран е одложен на предлогот на другата страна.

Љубов: Не сте сигурни во љубовта на партнерката, и љубоморни правите непотребна сцена.

Здравје: Физички сте неактивни и имате лоша кондиција.

ВОДОЛИЈА

Работа: Кочено ден без поголеми пречки на работа.

Љубов: Емотивно сте празни и немате сила за никакво дружење.

Здравје: Во ментален пад сте, нерасположени.

РИБИ

Работа: Успевате да остварите успех таму каде што другите не успеале, и тоа дополнително ве поттикнува да бидете уште подобро.

Љубов: Партнерот се дистанцира од вас, затоа што смета дека премногу ја форсирате.

Здравје: Што се однесува до здравјето, задоволувачко.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.09.2020 - 08:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега