ФОТО: Екс-сопругата на Кајмакоски заразена со Ковид 19 - откри дека состојбата ѝ била влошена

Новата македонска пејачка и манекенка Кристина Димитриевска сподели со свите фанови дека се заразила со вирусот Ковид 19 и дека нејзината здравствена состојба била влошена, па токму затоа паузирала со настапите.

Поранешната сопруга на пејачот Даниел Кајмакоски на Инстаграм напиша:

„Поради корона и влошена здравствена состојба ме немаше периодов. Наскоро ќе биде објавен следниот настап. Фала ви на огромната поддршка“.

25.01.2022 - 11:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега