ФОТО: Причина за славење во домот на Јелена и Новак ѓоковиќ - „Хероју наш, те сакаме!“

По повод шестиот роденден на својот син Стефан, Јелена и Новак одлучија годинава, поради пандемијата на коронавирусот, да не организираат голема прослава. Бидејќи семејството во моментов се наоѓа во Србија, роднеденот ќе го прослават во кругот на семејството, без помпа, но со торта, голем број слатки и подароци.

Новак му упати емотивна честитка на својот син преку Инстаграм, со која објави фотографија која јавноста досега немаше можност да ја види.

„Среќен роднеден, хероју мој. Ти благодарам што ни носиш безгранична љубов во животите и што не’ потсетуваш секој ден да работиме на себе и да бидеме што е можно подобри луѓе и родители. Те сакаме“, напиша гордиот татко.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.10.2020 - 12:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега