И градоначалникот на Гостивар, Таравари позитивен на Ковид-19

 

По градоначалничката на Битола Наташа Петровска, и гостиварскиот татко, Арбен Таравари позитивен на коринавирусот. Тој ова го потврди преку социјалната мрежа Фејсбук пишувајќи дека своеволно се претвораме во оружје еден против друг.

– Штотуку го добив резултатот од тестот и се покажа дека сум заразен со вирусот Ковид-19. Мојата информација има за цел да помогне во епидемиолошката истрага и на влијанието да ја подигне свеста што е можно повеќе за спроведувањето на мерките. Сите сме во оваа игра, никој не може да се заштити сам … со тоа што не ги спроведуваме анти-ковид мерките, своеволно се претвараме во оружје еден против друг. Јас ке бидам под силен надзор од страна на лекарите, и благовремено ќе ве информирам за сè. Чувајте се, наведе Таравари на неговиот фејсбук-профил. 

Të dashur miq dhe kolegë, unë sapo mora përgjigjen e testit dhe rezultoj të jem i infektuar me virusin...

Posted by Arben Taravari on Thursday, 3 December 2020

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.12.2020 - 21:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега