Лукаку: За една година сите заборавија што можам да направам на теренот

Напаѓачот Ромелу Лукаку даде опширно интервју за „DAZN“ во кое зборува за неговата тешка сезона во Челси и неговото враќање во Интер.

„Сезоната во Челси ми даде дополнителна мотивација да бидам уште подобар од порано. Мислам дека за една година сите заборавија на работите кои сум способен да ги направам на теренот. Тоа е еден вид на гнев што го имам во себе. Тимот исто така е максимално мотивиран, откако не успеа да ја освои титулата минатата сезона. Сите заедно се надеваме дека ќе бидеме многу подобри и дека ќе освоиме трофеи во новата сезона“, изјави Лукаку.

Интер во првото коло од новата сезона во Серија А му гостува на Лече.

10.08.2022 - 15:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега