Митревски: Сѐ што е заглавено во Собрание е заглавено од ВМРО-ДПМНЕ

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митревски во гостувањето на Утрински брифинг вели дека сѐ што е заглавено на Комисиите и работните тело е заглавено поради пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

-Законот за отпис на камати на ЈП стои во процедура од 1.10.2020 година. Процедурата не е е заавршена бидејќи претседателот на Комисијата и замнеки претседателот на Комисијата кој што е од редовите на ВМРО-ДПМНЕ не закажува седница на Комисијата за да можат овие работи да поминат, вели Митревски за Утрински брифинг.

-Или отпис на 100% камати на граѓаните како една од мерките за лечење од последиците од ковид пандемијата, додаде Митревски.

24.09.2021 - 10:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега