МОРО: Бесплатно образование на сите нивоа - ќе се создаваат кадри целосно подготвени за работа

 

Бесплатно обазование на сите нивоа. Основното образование ке биде насочено во функција на моралот и етиката, а средното и високото ќе создаваат кадри кои ке бидат целосно подготвени за работа во стопанството.

Ова го најавува лидерот на работничката партија – МОРО, Горан Зафировски преку видео обраќање.

 

Вели дека високото образование ќе биде насочено кон производните претпријатија и нивните технолошки процеси. 

 

08.07.2020 - 00:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега