МВР: 643 лица казнети за неносење на заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на целата држава на 366 лица им се издадени решенија за изолација, а 125 лица потпишале изјави за самоизолација, информира МВР.

Полициските службеници кои извршиле контроли кај лица во изолација и самоизолација, не евидентирани лица кои не ја почитувале мерката. 

Што се однесува до мерката за носење лична заштита на лице регистрирани се 643 прекршоци.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.06.2020 - 09:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега