Николоски за Таравари: Не можам да го препознаам, не знам што е причината, дали е за нешто уценет

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва од студиото на ТВ21 порача дека не може да го препознае лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари.

Според него, тој познава еден друг Арбен Таравари кој што не е истиот што го гледа на интервјуа.

„Не знам што е причината, дали е за нешто уценет, дали има нешто што не го знаеме. Се спомнуваат многу работи во политичката чаршија но не би сакал да шпекулирам“, вели Николоски.

 

27.01.2023 - 21:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега