Русин „оперирал" на скопските улици

Во Скопје вчера на улицата ”Мајка Тереза” бил лишен од слобода 46-годишниот С.В.В. од Санкт Петерсбург-Русија, поради сомневање дека крадел низ Скопје.

По целосно расчистување на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

26.07.2014 - 13:50
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега