Малолетници пукале во училиште во Чаир

Вчера се случил инцидент во училиште во Чаир откако четири лица пукале во дворот на  училиштето „Рајко Жинзифов“.

Инцидентот се случил синоќа во 10 часот и 30 минути, а се работи за четворица малолетници, 17-годишниот А.Е. 16-годишниот М.Б. 17-годишниот А.Б. и 15-годишниот А.П. кои полицијата ги затекнала на местото на настанот.

Малолетниците биле веднаш приведени.

Полицијата работи на расветлување на случајот.

најчитано сега