Ограбено казино во Струга - разбојниците си заминале со 27.000 денари

Двајца маскирани разбојници синоќа околу 2 часот и 40 минути ограбиле казино во Струга.

Се работи за казиното Сенатор каде разбојниците влегле и им се заканиле со нож на двете вработени  и успеале да им украдат 27.000 денари.

Потоа, насилниците избегале во непознат правец.

 

најчитано сега