Прегазената жена кај Олимписки има 71 година

Попладнево во 12 часот жена од Скопје била прегазена пред Олимпискиот базен.

Се работи за 71-годишната В.К. од Скопје која ја прегазил несовесен возач кој веднаш избегал од местото на настанот. Несреќата се случила на булеварот Кочо Рацин, а жената поминала со потешки телесни повреди.

Полицијата трага по возачот.

најчитано сега