Каменуван уште еден воз во Скопје - еден од патниците заврши на Ургентен

Засега непознати лица каменувале патнички воз кој сообраќал на релација Скопје- Кичево. Инцидентот се случил на пругата која минува покрај булеварот „Босна и Херцеговина“ во Скопје. Еден од камењата, информираат од МВР го погодил 55 годишниот Ш.Р. од скопска Радуша.
 
 Возот веднаш бил запрен и повредениот патник бил веднаш пренесен во скопскиот Ургентен центар.
 
МВР работи на откривање на сторителите.

најчитано сега