Скопје: Крадците не запираат - филмски грабеж на Стопанска Банка во Лептокарија

Утрово околу 8:45 часот била ограбена филијалата на Стопанска Банка лоцирана во трговскиот центар Лептокарија во Скопје. Како што дознаваме, кражбата ја извршил маскиран и вооружен разбојник, чиј идентитет сеуште не и е познат на полицијата.

Според досегашните информации, разбојникот им се заканил на вработените и од нив земал 77.000 денари. Полицијата трага по сторителот.

најчитано сега