ВИДЕО: Уапсен имамот на џамиите Тутунсуз и Јаја Паша

Единици на МВР изутринава презедоа голема акција во скопските населби Гази Баба, Дижонска и Серава, како и во градовите Куманово, Струга и Гостивар

Телевизијата Алсат објави дека во акцијата е приведен имамот на џамиите Тутунсуз и Јаја Паша, Реџеп Мемиши. 

ВИДЕО: Алсат

 

 

Оцени ја веста

06.08.2015 - 10:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега