Кумановчанец крадел дрва

Кумановчанец заработи кривична пријава поради злоупотреба на службената поможба.

Се работи за 39-годишниот А.О. од кумановско  кај кој при извршен претрес на стовариштето „Шиќо Комерц“ во негова сопственост најдени се 161 метар кубен нерегуларно набавено огревно дрво во вредност од 638.000 денари и едно товарно моторно возило кое со вештачење е утврдено дека е фалсификувано за што дополнително ќе биде поднесена кривична пријава.

најчитано сега