Србов: Две години имавме криза започната од невладиниот сектор под капата на Сорос

Во Македонија имавме две години политичка криза која што беше започната и хранета од невладиниот сектор, што кај нас целосно е монополизиран од страна на фондацијата „Отворено општетство“, што е под капата на Сорос, изјави за ТВ НОВА политичкиот аналитичар Никола Србов, еден од основачите на граѓанското дрвижење „Стоп операција СОРОС“.

Јавноста не е доволно информирана за моќта на невладиниот сектор и организациите кои се под капата на Сорос, како тие влијаат во Македонија. И ова не е пример само во македонското општетство, тука спаѓа и речиси целиот регион на југоисточна Европа. Последниве две години јавноста започна да се освестува во однос на тоа што навистина значи невладиниот сектор и како истиот може да влијае врз државата. Две години имавме политичка криза што беше хранета или започната од тој невладин сектор што кај нас е целосно монополизиран од страна на фондацијата „Отворено општество“ што е под капата на Сорос, изјави Србов.

Додаде дека 95 посто од активните невладини организации  го креираат мислењето во државата и создаваат конфликти, дури и насилство по улиците на главниот град.

 
 
17.01.2017 - 18:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега