БЕСА: СДСМ е многу тешко условена од ДУИ - владата не може да биде реформска

СДСМ е тешко условена од ДУИ. Африм Гаши од БЕСА вчера за Телма демантираше дека ги повлекле потписите за поддршка на Заев како мандатар иако не планираат да гласаат за Талат Џафери како Претседател на Собранието.
Гаши вели дека СДСМ е уценета партија и дека една влада со нив, не може да биде рефромска

“ Мислам дека СДСМ е многу тешко условена од ДУИ. Тие штом прифатија Талат Џафери, или лицето кое на некој начин е синоним за владеењето на СДСМ и ДУИ. Мислам дека таква Влада нема да биде ни реформска ниту ќе помогне нешто во овој процес во кој ние сакаме да помогнеме“ – изјави Гаши

 

 

 

01.04.2017 - 13:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега