Алијансата на Албанците одлучи за имињата на замениците министри во Владата

Алијансата на Албанците вчера ги објави предлозите за заменик-министри во новата Влада.

Вчера беше одржан состанок на кој присуствуваше и лидерот Зијадин Села, а на кој беа договорени имињата за заменици министри.

Арта Точи е предложена за заменик министер за надворешни работи, Мехмет Ремзи за заменик министер на транспорт и врски.

Елми Азири за заменик министер за труд и социјална политика.

 

 

 

 

13.06.2017 - 08:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега