Заврши средбата Груевски - Заев

45 минути траеше средбата меѓу премиерот Никола Груевски и претседателот на СДСМ, Зоран Заев. 

Што се разговарало внатре, лидерот  на СДСМ, кратко за новинарите рече дека наскоро ќе има усогласено писмено сооштение од двете страни. 

Претходно, медиумите пишуваа дека на средбата ќе се разговара за изнаоѓање решение за деблокадата на работата на Комисијата за 24. декември.

19.08.2013 - 14:48

најчитано сега