Тајна опција на Гугл - напишете ги овие зборови во пребарувачот и почекајте го резултатот

Гугл, најпопуларниот интернет пребарувач во светот, има и своја шеговита страна која може да ја активирате без проблем, со помош на неколку тајни зборови. Една од таквите е дефинитивно командата вашиот пребарувач да се заврти околу својата оска.

Така, доколку напишете „Do a barrel roll” ќе му дадете наредба на Гугл да се сврти околу својата оска.

Само кликнете ентер и уживајте во акробациите.

Погледнете на видеото што точно да направите:

 

 

 

11.01.2018 - 11:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега