Палејќи алишта ја запалил цела куќа - притвор за несмасен млад битолчанец

Битолчанецот И.Ј., заработи кривична пријава, откако на крајот од месец август предизвикал пожар бо куќата на 45 годишниот Г.А.

Како што информираат од МВР, 21 годишниот И.Ј. рано утрината на 26. август, палел пластични шишиња и облека и успеал да ја запали куќата на Г.А. За жал, куќата претрпела голема материјална штета.

Младиот битолчанец си заработи 30 дена притвор.

 

 

13.09.2013 - 12:49

најчитано сега