Младо момче без никаква причина претепано на улица во Скопје

Инцидент се случил синоќа во пет часот по полноќ на улицата „Маџари“ во Скопје.

Неколку непознати лица физички го нападнале 23-годишниот В.Е. и му нанеле видливи повреди во пределот на главата и телото.

На В.Е. му е укажана лекарска помош во Поликлиника Ченто и е пуштен на домашно лекување. 

Полицијата работи на случајот.

16.09.2013 - 13:05

најчитано сега