Синот на Ханка Палдум надрогиран прегазил три жени

Возач на автомобил марка Нисан, бил уапсен во вторникот навечер откако прегазил три жени со својот автомобил. Се работи за 28-годишниот син на филк-пејачката Ханка Палдум кој ги прегазил жените во сараево, а според тестирањата се докажало дека таа вечер коростел наркотици.

Во несреќата се повредени А.Ж. И.К. и М.Џ. кои се движеле по улицата, поради што синот на пејачката си заработи кривична пријава за загрозување на безбедноста во сообраќајот.

15.01.2014 - 14:05

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега