Едно лице загина во страотна сообраќајка во Прилеп

На излезот на Прилеп кон Македонски Брод, во близина на Институтот за тутун,  автомобил удрил во запрежно возило. Човекот кој се превезувал на запрежното возило заработил тешки телесни повреди и веднаш бил пренесен во прилепската болница.

За жал, обидот да се спаси неговиот живот бил неуспешен.

најчитано сега