Филмски грабеж во Халкбанка во Илинден - украдени еден милион денари

Утринава во 9.45 тројца маскирани и вооружени разбојници ја ограбиле експозитурата на Халкбанка во скопската населба Илинден.

Од полиицијата информираат дека маскираните разбојници со закани кон вработените украле околу еден милион денари. МВР трага по сторителите.

 

најчитано сега